۱۳۹۶ چهارشنبه ۱ آذر
Englishenglish
خبری
Right
 
L
گروه های خبری
گزارش تصویری
../
نشست خبری مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور به مناسبت هفته صرفه جویی- تیر 96
اخبار
جلسه هم اندیشی کارگروه تخصصی آب و انرژی پدافند غیرعامل استان ایلام برگزار شد
تعداد بازدید: 24
منبع خبر: گروه خبری شرکت آبفای ایلام
جلسه کارگروه تخصصی انرژی و آب پدافند غیرعامل استان با حضور، دکتر شریفی مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری، مهندس بیرنوندی مدیر عامل آبفای استان و اعضاء کارگروه تخصصی انرژی و آب در سالن جلسات شرکت آب و فاضلاب استان ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام،  در این جلسه حول محورهای  تعیین سند راهبردی در حوزه مخاطرات، تهیه مطالعه جایگزینهای منابع  تامین آب، برق، نفت ، گاز و...، بررسی توانمندیهای استان در مواقع بحران، حفاظت و امنیت فیزیکی زیرساختها، اجرای طرحهای پدافند غیرعامل، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی،  چشم انداز، طرحها و برنامه های مورد انتظار از اعضاء کارگروه مورد بحث، تبادل نظر و تصمیم گیری قرار گرفت.

در این جلسه مهندس بیرنوندی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام ، ضمن خوش آمدگویی بر برگزاری منظم جلسات کارگروه تاکید داشتند و به بیان وظایف کارگروه تخصصی آب و انرژی پدافند غیرعامل پرداختند

مهندس بیرنوندی بر لزوم تدوین و ثبت ضروریات مورد نیاز حوزه های آب و انرژی و لزوم ارائه آن به مراجع ذیصلاح تاکید و بیان داشتند: لازمه مثمر ثمر بودن این جلسات مستند سازی شفاف و پیگیری مصوبات تا رسیدن به نتیجه  نهایی است که لازمه آن مشارکت همه در اجرای طرح و برنامه ها است.

مهندس بیرنوندی با برشمردن اهمیت زیرساختهای حوزه آب و انرژی ( زیرساختهای آب، برق ،گاز ، نفت و ارتباطات )، تهدیدات و مخاطرات ویژه این حوزه بویژه سیستمها و تکنولوژیهای نوین، ضرورت شناسایی و ارائه طرحها و برنامه های مقابله با تهدیدات جهت تداوم خدمات رسانی، افزایش ظرفیت وکاهش آسیب پذیری مورد تاکید قرار دادند.

در این جلسه، مهندس دوست محمدی دبیر کارگروه (مجری مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و HSE  شرکت آب و فاضلاب استان ایلام) گزارش اقدامات دبیرخانه کارگروه و اهم اقدامات و برنامه های اعضا ء کارگروه در سال 96 را بیان کرد.

در ادامه جلسه، اعضاء کارگروه ضمن ارائه نکته نظرات و پیشنهادات، ضرورت ایجاد ساختار مناسب پدافند غیرعامل در دستگاهها و بکارگیری نیروهای متخصص پدافندغیرعامل در این ساختار، برگزاری دوره های تخصصی آموزشی پدافند غیرعامل و سناریو نویسی و مانور و رزمایش را مورد تاکید قرار دادند.

دکتر شریفی مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری ایلام نیز در این جلسه به بیان اهمیت برگزاری جلسه های پدافند غیر عامل پرداختند و بیان داشتند: شرایط جنگ در جهان امروز تغییر پیدا کرده و این موضوع در دو حوزه سایبری و بیو لوژی خود را بیشتر نشان میدهد.

وی افزود: امروز دنیای استکبار به جای استفاده از ابزارهای سنتی جنگی برای نفوذپذیری از جدیدترین دستاوردهای علمی به منظور بسط سلطه خود بهره می‌گیرد که همین عامل باعث میشود تا مسؤولان امر در کشورمان نیز برای مقابله با این تهدیدها خود را به تجهیزات نوین مجهز کنند.

تعیین سند راهبردی در حوزه مخاطرات با همکاری تمامی دستگاههای ذیل پدافند غیر عامل، بررسی توانمندیهای استان ، مدیریت ذخیره، تهیه مطالعه تامین جایگزینهای مطمئن آب و انرژیهای از جمله دیگر مباحثی که مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری ایلام  در کارگروه آب و انرژی استان مطرح کرد.

دکتر شریفی با تاکید بر اینکه کارگروه آب و انرژی یکی از کارگروههای فعال و موفق در استان است افزود: تفکیک تهدیدات هر حوزه و داشتن برنامه متناسب برای مقابله با آنها، اقدامی پیشگیرانه در مقابله با مشکلات و از اولویتهای اساسی است و مدیریت استان باید برای مقابله با هر بحرانی آمادگی داشته باشد.

در پایان جلسه، مدیرعامل و رئیس کارگروه ضمن جمعبندی از حضور اعضاء و مدعوین تشکر و قدردانی کردند.

پست الکترونیک:
دبیر خبر:
پست الکترونیک دبیر:
تاریخ تایید خبر: 1396/04/26
عکس اول: جلسه هم اندیشی کارگروه تخصصی آب و انرژی پدافند غیرعامل استان ایلام برگزار شد
عکس دوم: جلسه هم اندیشی کارگروه تخصصی آب و انرژی پدافند غیرعامل استان ایلام برگزار شد
عکس سوم: جلسه هم اندیشی کارگروه تخصصی آب و انرژی پدافند غیرعامل استان ایلام برگزار شد
 
/
تعداد بازدیدکنندگان امروز 201 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 222 تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 431861 تعداد کاربران بر خط 1 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
پست الکترونیک info@nww.ir
/
کلیه حقوق وب سایت متعلق به شرکت آب و فاضلاب کشورمی باشد.استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع بلامانع است.
حریم شخصی
Powered by DorsaPortal