۱۳۹۶ چهارشنبه ۱ آذر
Englishenglish
خبری
Right
 
L
گروه های خبری
گزارش تصویری
../
نشست خبری مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور به مناسبت هفته صرفه جویی- تیر 96
اخبار
وزیر نیرو در خراسان شمالی عنوان کرد: در حال حاضر 48 درصد جمعیت شهری کشور تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارد
تعداد بازدید: 7
منبع خبر: گروه خبری شرکت آبفای خراسان شمالی
به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی : حمید چیت چیان وزیر نیرو در مصاحبه با صدا و سیمای استان خراسان شمالی اظهار کرد: اجرای شبکه های فاضلاب با استفاده از مکانیسمهای تعریف ‌شده و مشارکت بخش خصوصی در حال پیگیری است.
 حمید چیت چیان درصد برخورداری جمعیت تحت پوشش طرحهای فاضلاب در کل کشور را 48 درصد عنوان نمود و افزود در حال حاضر این عدد در خراسان شمالی 31 درصد است که با اجرای پروژه شبکه های فاضلاب به روش فاینانس جاری در این استان و اجرای 125 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب که اجرای آن از امروز آغاز شد بزودی 65 هزار مشترک جدید تحت پوشش قرار خواهند گرفت تا این شاخص در این استان به متوسط کشوری نزدیک‌تر شود. چیت چیان سه روش جهت توسعه شبکه فاضلاب شهرهای کشور، بیان کرد و افزود : اعمال تبصره 3 و ماده 7 درقبوض ، مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاری به روش BOT و جمع آوری ، تصفیه و فروش پساب فاضلاب از مهمترین این روشها جهت اجرای پروژه های فاضلاب است.
وزیر نیرو با تأکید بر مشارکت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری این بخش به‌صورتBOT عنوان کرد: با این روش، طرحهایی که 20 یا 30 سال اجرایی نشده بودندبه بهره‌برداری خواهند رسید. چیت چیان افزود: با توجه به محدودیتهای منابع آب در کشور، استفاده صنایع از پساب فاضلاب باید موردتوجه قرار بگیرد. وی تصریح کرد: به همین منظور، صنعت با سرمایه‌گذاری در این زمینه و احداث شبکه فاضلاب، میتواند از پساب حاصل از فرآیند تسویه بهره‌برداری کند. وزیر نیرو خاطر نشان ساخت : صنعت پتروشیمی بجنورد نیز میتواند با این شیوه آب موردنیاز خود برای اجرای طرحهای توسعه‌ای را تأمین کند. حمید چیت چیان روز پنج شنبه در ادامه سفر خود به استان خراسان شمالی کلنگ آغاز عملیات اجرایی پروژه های جمع آوری فاضلاب استان خراسان شمالی به روش فاینانس جاری با اعتباری بالغ بر 350 میلیارد ریال به زمین زد .
پست الکترونیک:
دبیر خبر:
پست الکترونیک دبیر:
تاریخ تایید خبر: 1396/04/24
عکس اول: وزیر نیرو در خراسان شمالی عنوان کرد: در حال حاضر 48 درصد جمعیت شهری کشور تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارد
عکس دوم: وزیر نیرو در خراسان شمالی عنوان کرد: در حال حاضر 48 درصد جمعیت شهری کشور تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارد
عکس سوم: وزیر نیرو در خراسان شمالی عنوان کرد: در حال حاضر 48 درصد جمعیت شهری کشور تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارد
 
/
تعداد بازدیدکنندگان امروز 202 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 222 تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 431862 تعداد کاربران بر خط 1 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
پست الکترونیک info@nww.ir
/
کلیه حقوق وب سایت متعلق به شرکت آب و فاضلاب کشورمی باشد.استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع بلامانع است.
حریم شخصی
Powered by DorsaPortal